آنچه منجر به شهادت محسن فخری زاده شد

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

🚨 آنچه منجر به شهادت محسن فخری زاده شد: مماشات در برابر ترور، پیشنهاد مذاکره در برابر فشار!

🔻ظریف: ۳۰ سال است بایدن را می‌شناسم!
🔻بایدن: ۳۰ سال است نتانیاهو را می‌شناسم!

🔹️ سال‌هاست صهیونیست‌ها از محسن فخری زاده به عنوان پدر صنعت هسته‌ای ایران نام می‌بردند و برای حذف و ترور ناجوانمردانه وی خط و نشان کشیده و حتی دو سال قبل عملیاتی ناموفق علیه وی را طراحی کردند. این اتفاق در حالی بود که دولت روحانی در با پایبندی به برجام و محدودیت‌های هسته ای پروژه تنش‌زدایی را پیش می‌برد. اما این پروژه نه تنها نتوانست جنایت و دشمنی‌ها علیه مردم ایران را متوقف کند که دشمنی آنها را وارد فاز جدیدی کرد. با این وجود افزایش تحریم‌ها، شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، تهدید هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، خرابکاری در سایت هسته‌ای نظنز نیز نتوانست دولتمردان را از راهبرد مماشات‌جویی با دشمن لجوج بازدارد.

🔹️ پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، ظریف اعلام کرد راه مذاکره بسته نشده است و بعد از خرابکاری در سایت نطنزعراقچی اعلام کرد نباید بهانه به دست آمریکا بدهیم. این سخنان ترمزی محکم در برابر اقدام متقابل ایران شده و البته پالش ضغف و سستی به دشمن مخابره کرده است.

🔹️ این مواضع انفعالی با پیروزی بایدن شکل ناموزون‌تری به خود گرفته، به گونی‌ای که دولتمردان بارها از مذاکره با آمریکا دم زده‌اند. در ادامه دست‌پاچگی دولتی‌ها برای مذاکره حتی ظریف در مصاحبه با روزنامه دولتی ایران گفت سی سال است که بایدن را می‌شناسد و امیدوار است که او فشارها را کم کند! این ذوق زدگی در حالی است که پیوند بایدن با صهیونیست‌ها غیرقابل چشم پوشی است و گزینه‌های وی برای وزارت امور خارجه و مشاور امنیت ملی از صهیونیست‌ها بوده است.

🔹️ ظریف در حالی به آشنایی سی ساله خود با بایدن افتخار می‌کند که جو بایدن در سال ۲۰۱۴ گفته بود سی سال است که با نتانیاهو دوستی دارد. بایدن برای نشان دادن عمق دوستی و وابستگی خود به اسراییل خطاب به نتانیاهو گفته بود: اگر اسراییل وجود نداشت هم او یک اسرائیل در منطقه درست می‌کرد.

🔸با ترور شهید فخری زاده محمدجواد ظریف از عنوان کردن نام دانشمند هسته‌ای پرهیز کرد. بیانیه وزارت خارجه نیز صرفا خواستار محکومیت این جنایت توسط کشورهای غربی شد! خبرها حکایت از این موضوع دارد که دولتمردان با فشار به رسانه ملی از عنوان دانشمند هسته‌ای برای شهید جلوگیری کرده‌اند.

🔹️ با این وجود مشخص نیست که چرا غرب‌گرایان که در ماه‌های پایانی زمامداری خود به سرمی‌برند هنوز بر راهبرد شکست خورده سازش تاکید دارند. آنچه واضح است این است که راهبرد فعلی دولت، تصویری ضعیف از ایران را به دشمنان مخابره کرده و آنها را در جنایت علیه مردم ایران ترغیب کرده است.

فعلا کسی دوسش نداشته ?

دیدگاهتان را بنویسید