حماسه سرلشکرشهید محمود کاوه (81) زندگینامه سردار شهید ناصر کاظمی

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

زندگینامه سردار شهید ناصر کاظمی🍃🍀☘️🌿🌿🌵🎄🌲🌳🌴🌸🌺🌹🌷

ناصر کاظمی در ۱۲ خرداد سال ۱۳۳۵ در خانواده‌ای معتقد و اهل تقوا در تهران دیده به جهان گشود و از همان ابتدای زندگی با قشر محروم جامعه آشنا و همراه شد. ناصر دوره ابتدایی را با نمره های خوب پشت سر گذاشت تا وارد دبیرستان شد. او در این سنین با شور و علاقه به مطالعه کتاب‌های دینی پرداخت وی پس از پایان دوره متوسطه با شرکت در کنکور در رشته های پیراپزشکی و تربیت بدنی پذیرفته شد. و بنا به علاقه‌ای که داشت تحصیلاتش را در رشته طب تربیت بدنی ادامه داد. ناصر همزمان با تحصیل به کار معلمی و تدریس در مدارس جنوب شهر تهران همت گماشت. و بخش مهمی از حقوق معلمی خود را صرف خریدن کتاب های دینی برای شاگردانش کرد .کاظمی در این کلاسها با طرح مباحث دینی اجتماعی و سیاسی دانش آموزانش را نسبت به مشکلات روز و نیازهای قشر جوان آگاه کرد. او در روند همین مطالعات و فعالیت‌های اجتماعی خود به ماهیت فاسد رژیم شاه پی‌برد و از سال ۱۳۵۶ به مبارزات سیاسی خود شدت و وسعت بخشید .و در همین سال، دستگیر شد و پس از شکنجه در ژاندارمری، به دادگستری منتقل و سپس در زندان قصر مبحوس شد .ناصر کاظمی با اوج گیری مبارزات مردم ایران علیه حکومت پهلوی به همراه جمعی از زندانیان سیاسی از زندان آزاد گردید. و جدی تر از گذشته به مبارزه پرداخت و تا پیروزی انقلاب اسلامی لحظه‌ای آرام نگرفت.
در خرداد ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد تا تجربیات خود را در این نهاد مقدس به کار بندد. پس از گذراندن دوره کوتاه آموزش نظامی برای خدمت در استان سیستان و بلوچستان راهی آن منطقه شد .و حدود چهار ماه در شهرستان زابل به مردم محروم و مستضعف خدمت کرد. به دنبال غائله گروهک خلق عرب در خوزستان به این استان رفته و به مقابله با توطئه گران برخاست و تا آخر غائله در خرمشهر ماند. کاظمی هنوز از این توطئه نیاسوده بود که برای مبارزه با گروهک های ضد انقلاب کردستان ،راهی این خطه از میهن اسلامی شد و به پیشنهاد محمد بروجردی، فرمانده وقت سپاه کردستان در سال ۱۳۵۸ به پاوه رفت. ناصر فعالیت خود را در پاوه با سمت فرماندار آغاز کرد که در این مسئولیت شایستگی لیاقت و کاردانی خود را نشان داده بود به زودی علاوه بر مسئولیت فرمانداری، به فرماندهی سپاه پاوه نیز منصوب گردید. بیشتر جلسات خود را با مسئولان شهر پس از فعالیت طاقت فرسای روزانه و در نیمه های شب برگزار می‌کرد و در تمام مدت مسئولیت خود، برای حل مشکلات مردم شهر از هیچ کوششی دریغ نمی کرد. ناصر کاظمی از راه ایجاد وحدت بین سپاه و ارتش و به کارگیری نیروهای مردمی و طراحی چند عملیات ،موفق می‌شود مناطق تحت اشغال ضد انقلاب را از چنگ آنها خارج کند و آرامش را به منطقه برگرداند. همین فعالیت ها سبب برقراری ارتباط عاطفی مردم با او و موجب آزادی و پاکسازی مناطقی مانند نوربان و قشلاق در اطراف پاوه شد. خبر این پیروزی ها در منطقه می‌پیچید و رعب و وحشت زیادی در دل ضدانقلاب می‌افکند. آزاد سازی و پاکسازی مناطق مانند باینگان، نودشه، نیسانه، نروی ،نوسود، کله چناره و شمشی، از دیگر فعالیت‌های کاظمی است. وی همچنین برای مقابله با گروه‌های مسلح ضد انقلاب در کردستان، تیپ ویژه شهدا را تشکیل داد و فرماندهی آن را به عهده گرفت.
ناصر پس از یک سال و نیم خدمات ارزشمند در پاوه، به سنندج رفت و به عنوان مسئول سپاه پاسداران کردستان منصوب گردید. پاکسازی مناطق حساسی چون جاده بانه___ سردشت، کامیاران ،مریوان ،تکاب صائین دژ ،بوکان و سد بوکان ،از جمله اقدامات او در این جایگاه و مسئولیت به شمار می رود .
کاظمی در خدمت مردم محروم بود در کردستان درخشید و چنان شخصیت والایی از خود بروز داد که مردم، دل در گروی محبت او داشتند. او سرانجام در ششم شهریور سال ۱۳۶۱ در حین پاکسازی محور پیرانشهر__ سردشت و در یکی از روستاها به شهادت رسید. روحش شاد

jfrn.ir جبهه فرهنگی راویان نور

فعلا کسی دوسش نداشته ?

دیدگاهتان را بنویسید