شهیدی که خاک وطنش رانفروخت

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار
نوید شاهد – شهید “برزو سلیمی” فرمانده عملیاتی منطقه میمک بود و در اکثر حملات غرب و جنوب نیز حضور فعال داشت. برای بردن تدارکات به پادگان اسلام آباد غرب می رود که با حمله منافقین رو به رو می شود، او را دستگیر می کنند و از او می خواهند که سکوی موشک انداز و محل اختفای مهمات را به آنان نشان دهد و به او وعده می دهند که فرمانده اش می کنند. اما از آنجا که شهید فردی میهن پرست است قبول نمی کند و در تاریخ چهارم مرداد 1367 تیر خلاص را به او می زنند و به شهادت می رسد.
شهیدی که سرزمین خود را به منافقین نفروخت

به گزارش نوید شاهد کرمانشاه؛ شهید برزو سلیمی در تاریخ چهارم تیرماه 1324 در روستای موئینه از توابع شهرستان صحنه در استان کرمانشاه به دنیا آمد.شهید همیشه با کتاب و درس هایش سرگرم بود و می خواند.
خواهرش فخر تاج سلیمی می گوید: پسر مظلوم، ساکت، آرام و دلسوزی بود. به دنبال درس می رفت و علاقه به خصوصی به درس داشت. همیشه با کتاب و  درس هایش سرگرم بود و کتاب می خواند بعضی اوقا ساعت دو نصفه شب به اتاقش می رفتم و می دیدم که درس می خواند.
وقتی دیپلمش را گرفت در کنکور دانشکده افسری امتحان داد و قبول شد و درسش را در تهران، دانشکده افسری ادامه داد. وی تا زمانی که دیپلمش را گرفت در کرمانشاه درس می خواند. بعد از قبولی در ارتش راهی تهران شد همیشه می گفت با مردم خوب و مهربان باشید. هیچوقت کسی از شما متنفر نباشد حتی با دشمن خود مهربان باشید.
شهید در سال 1350 در 26 سالگی با فریده سلیمی ازدواج کرد حاصل این ازدواج دو پسر به نام های شاهرخ و امیر همایون می باشد.
وی فرمانده عملیاتی منطقه میمک بود و در اکثر حملات غرب و جنوب نیز حضور فعال داشت. شهید سه روز پس از آتش بس، چون فرمانده تیپ اسلام آباد غرب بود، به اتفاق طلبه ای برای بردن تدارکات به پادگان اسلام آباد غرب می رود که با حمله منافقین رو به رو می شود ابتدا لاستیک ماشینش را به رگبار می بندندسپس خودشان را هم به رگبار می بندند شهید دست به اسلحه می برد و درگیری می شود پس از کشته شدن دو نفر از همراهان شهید او را دستگیر می کنند از او می خواهند که سکوی موشک انداز و محل اختفای مهمات را به آنان نشان دهد و به او وعده می هند که فرمانده اش می کنند. اما از آنجا که شهید فردی میهن پرست است قبول نمی کند آن طوری که در مصاحبه تلویزیونی 30 آذر ماه 1370 عده ای از توابین بودند، یکی از منافقین اقرار کرد که چون شهید با آنها همکاری نکرده است در تاریخ چهارم مرداد 1367 تیر خلاص را به او می زنند و به شهادت می رسد.
انتهای پیام/

فعلا کسی دوسش نداشته ?

دیدگاهتان را بنویسید