#معرفی_شهید #شهیده_نجمه_قاسم_پور

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

 

جمعه 12 اسفند1357
کمی‌قبل از اذان ظهر در شیراز به دنیا آمد. نامش را بخاطر ارادت خانواده اش به خاندان اهل بیت هم‌نام با نام مبارک مادر امام رضا )علیه السلام( نجمه نهادند؛ که بعدها جزو شیفتگان این بارگاه گردید.

در بحبوحه انقلاب و تظاهرات، نجمه با عشق به نماز و شهدا بزرگ شد و روز به روز سعی می‌کرد عشق به عبودیت و شهادت را در خود رشد دهد. از همان کودکی حیا در او دیده می‌شد و هر چه می‌گذشت حساسیتش به این امر بیشتر می‌شد. نجمه پس از اتمام دروس متوسطه، دیپلم خود را گرفت، تصمیم او بعد از اتمام دوره متوسطه بر این شد که به دانشگاه علوم قرآنی غدیر برود تا عطش تمام‌نشدنی روحش را با کلام وحی در رشته امام‌شناسی برطرف کند. او از اعضای ثابت جلسات کانون فرهنگی رهپویان وصال بود که بعد از گذشت اندک زمانی وارد کادر و مجموعه انتظامات شد. او مزد خادمی خود را در 24 فروردین1387 پس از بازگشت از مشهد و دریافت مهر قبولی از امام رئوف بر اثر حادثه بمب‌گذاری گروه تروریستی تندر در حسینیه سیدالشهداء واقع در شیراز به دست اربابش دریافت کرد و به فیض شهادت نائل آمد🥀🍃

🌷🍃خصوصیات بارز نجمه 🍃🌷

همه به آن معترفند حیای نجمه و دوری کردن او از غیبت بود.
همانطور که گفته شد حیا به گونه‌ای عجیب از کودکی در وجودش نمایان بود و نجمه را در آخرین لحظه‌های شهادتش برای همیشه ماندگار کرد.
طوری که تا به امروز هر کس بخواهد نجمه را بشناسد او را با حیایش می‌شناسد.
به گفته دکتر قاضی پور یکی از شاهدان انفجار در حسینیه از لحظات آخر زنده بودن نجمه اینطور تعریف می‌کند: «وقتی برای کمک به مجروحان حادثه در قسمت خواهران رفتیم، ابتدا سراغ افرادی رفتیم که ظاهرا وضع وخیمی‌داشتند. نجمه یکی از آن‌ها بود.
به علت ضربه شدیدی که به سرش خورده شده بود، صورتش پر از خون بود؛ اما به محض اینکه حضور ما را بالای سرش احساس کرد، با عجله چادرش را روی تمام بدنش کشید.
این آخرین عکس‌العملی است که نجمه را برای همیشه ماندگار کرد.🥀

jfrn.ir جبهه فرهنگی راویان نور

فعلا کسی دوسش نداشته ?

دیدگاهتان را بنویسید