چه کسی قرار است جبهه برود؟

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

 

زندگی نامه شهید “ستار بالیده” مقارن با سالروز شهادت ایشان

 

همسرشان موقع رفتن مخالت شدیدی می کردند. ایشان به همسرشان گفتند که اگر قرار باشه که من نروم و دیگران هم بگویند ما زن و بچه داریم نرویم،یکی بگوید مادرمان پیر است؛ پس چه کسی قرار است برود از مملکتش دفاع کند.

باید از مملکتم دفاع کنم

به گزارش نوید شاهد تهران بزرگ؛ شهید ســتار بالیــده،چهاردهم مرداد 1342 

 

، در شهرســتان تهران چشم به جهان گشود. پدرش جبار و مادرش طاهره نام داشــت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال 1360 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شــد. به عنوان استواردوم شهربانی در جبهه حضور یافــت. چهاردهم تیــر 1365 ، در جزیره مجنون عراق بر اثر ســانحه رانندگی به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

 

شهید ستاربالیده دریک خانواده متدین و متوسط بزرگ شد. او فرزند چهارم خانواده و دارای 5 برادر و 2 خواهر بود. پدر ایشان خیاط و مادرشان خانه دار بودند. وی دوران تحصیل خود را تا مقطع سیکل به پایان رساند و بعد از آن در خیاطی پدر به همراه او مشغول بود.

در نوجوانی بسیار متدین و مهربان و خانواده دوست بود. تا اینکه در سن 18 سالگی با دختر همسایه و دوست خواهرش آشنا و با ایشان ازدواج کرد. در دوران نامزدی به سر می برد که عضو نیروی انتظامی شد و در همان دوران خدمت سربازی خود را هم گذراند. 1 سال بعد از ازدواجشان صاحب دو فرزند به نامهای محمد و مریم شدند.

شهید بالیده از طرف نیروی انتظامی وارد جبهه شد و به مدت 3 ماه در آنجا به نبرد پرداخت. وی مسئول شناسایی بود و به علاوه هر کمک دیگری هم در آنجا از دستش بر می آمد دریغ نمی کرد. بعد از همین مدت کوتاه بالاخره در تاریخ چهاردهم تیر 1365 در جزیره مجنون، با ماشین تصادف کرده و به شهادت می رسد. هم اکنون در بهشت زهرا قطعه 53 به خاک سپرده شده است.

منبع: مرکز اسناد بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ

فعلا کسی دوسش نداشته ?

دیدگاهتان را بنویسید